Poniżej możesz przeczytać o ludziach, którzy Prawa Sukcesu wykorzystywali (a Ci, którzy żyją, nadal wykorzystują) w praktyce w swoim życiu i zobaczyć co udało im się osiągnąć.
„Jednym z największych odkryć, jakie uczynił człowiek, i jedną z największych dla niego niespodzianek, jest odkrycie, że może on uczynić to, o czym ze strachem sądził, że nie potrafi uczynić”.
Przemysłowiec amerykański, który założył w Detroit w roku 1903 spółkę Ford Motor Company. Powszechna dostępność aut Forda zrewolucjonizowała układy społeczne w USA, umożliwiając zasiedlanie przedmieść wielkich miast, jak Nowy Jork czy Detroit, jak też zapomnianych terenów, jak Floryda. Ford wpłynął też na układy ekonomiczne USA (w postaci kredytów na samochody).
Henry Ford zapytany o źródło sukcesu legendarnego modelu Forda T odpowiedział: „Nie korzystaliśmy z badań marketingowych – gdybyśmy zapytali klientów, czego potrzebują, to powiedzieliby, że szybszego konia, ponieważ nie wiedzieli, czym właściwie jest samochód”.
„Wielu życiowych rozbitków to ludzie, którzy nie zdawali sobie sprawy, jak bliscy są sukcesu, kiedy się poddali”.
Jeden z najbardziej znanych i twórczych wynalazców na świecie, przedsiębiorca. Jego dorobek to około 5000 patentów. Samouk. Jego wynalazki to: udoskonalenie telefonu Bella przy użyciu cewki indukcyjnej i mikrofonu węglowego, fonograf (1877), udoskonalenie żarówki elektrycznej (1879).
Edison przeprowadził ponad 11 000 prób, zanim żarówka zaczęła działać. Gdy w połowie prac jeden z żurnalistów zadał mu pytanie: „Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison odpowiedział: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.
„Umiejętność postępowania z ludźmi jest takim samym towarem handlowym, jak cukier czy kawa. I zapłacę za tę umiejętność więcej niż za jakąkolwiek inną pod słońcem”.
„Kto jest najbiedniejszy na Ziemi? Ten, który nie ma nic oprócz pieniędzy”.
Amerykański przedsiębiorca, filantrop i fundator Uniwersytetu Chicagowskiego. Obecnie uważany za najbogatszego człowieka w historii, którego majątek w chwili śmierci ocenia się (w przeliczeniu na dzisiejszą walutę) na 318 miliardów dolarów.
Ekonomista, przedsiębiorca i jeden z pierwszych w świecie biznesmenów – magnatów finansowych. W wieku 18 lat, będąc księgowym, przejął udziały w firmie wydobywającej ropę naftową, z której stworzył światowego giganta w tej dziedzinie. Jego firma została podzielona na 7 mniejszych ze względów ekonomicznych, ponieważ to Kompania Rockefellera dyktowała ceny na świecie. Teraz 5 największych firm naftowych świata to „córki” jednej firmy Rockefellera. John Rockefeller zmarł w wieku 98 lat, nie był żonaty, a cały majątek rozdał.
„Wszystko, co w życiu jest warte posiadania, jest warte, żeby na to zapracować”.
„Pieniądze nie dają szczęścia, ale mogę za nie kupić każdy wieżowiec w Nowym Jorku”.
Amerykanin szkockiego pochodzenia, przemysłowiec, jeden z najbogatszych ludzi swego czasu na świecie. Swojego bogactwa użył dla stworzenia wielu instytucji o istotnym znaczeniu dla kultury i nauki.
Sukces finansowy Carnegiego był możliwy dzięki jego zmysłowi inwestycyjnemu i umiejętności doboru pracowników. Nawet w okresach kryzysów gospodarczych (1873–1879 i 1883), gdy większość firm odnotowywała poważne straty lub wręcz upadała, Carnegie prowadził i rozwijał swoje interesy z niezmiennym powodzeniem.
„Niektórzy rodzą się wielcy, inni z czasem tacy się stają”.
„Zawsze, kiedy Cię pytają, czy potrafisz coś zrobić, powiedz im: Oczywiście, że potrafię! – i zajmij się zdobywaniem informacji, jak to zrobić”.
„Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi”.
Dwudziesty szósty prezydent USA (1901–1909). Był mediatorem podczas wojny rosyjsko-japońskiej, za co otrzymał pokojową Nagrodę Nobla.
Postać Roosevelta jest bardzo dobrze kojarzona w USA, jak i na całym świecie, nie tylko dzięki jego politycznym decyzjom i zdolnościom przywódczym, ale i dzięki temu, jakim był człowiekiem. To on przyczynił się między innymi do rozpowszechnienia dziecięcej zabawki, słynnego pluszowego misia (teddy bear). Był też pierwszym prezydentem USA, który w trakcie swojego urzędowania wyjechał za granicę (do Panamy i Portoryko).
„Sekret sukcesu polega na tym, aby nauczyć się, jak wykorzystać cierpienie i przyjemność i jak nie pozwolić, aby cierpienie i przyjemność wykorzystywały ciebie. Jeśli to zrobisz, panujesz nad swoim życiem, jeśli nie, twoje życie panuje nad tobą”.
Amerykański doradca życiowy, motywujący ludzi poprzez przekazywanie swoich życiowych doświadczeń i wiedzy. Robbins napisał serię motywujących książek, wśród których znalazły się takie bestsellery, jak „Obudź w sobie olbrzyma” czy „Olbrzymie kroki”. Jego pierwszą książką była „Unlimited power” (nieograniczona siła).
Droga na szczyt Anthony'ego Robbinsa zaczęła się w 1980 roku. To właśnie wtedy Robbins powiedział sobie: „Dosyć tego! Wiem, że stać mnie na więcej – emocjonalnie, umysłowo i fizycznie”. Warto napisać, że w 1980 roku Robbins miał 19 lat, pracował jako odźwierny, jeździł 20-letnim volkswagenem. Był gruby, samotny i niezdolny do jakiekolwiek działania. Mieszkał w małej kawalerce i ledwo wiązał koniec z końcem.
Dzięki odkryciu drzemiącej w nim siły w ciągu kilku lat Anthony Robbins zmienił dosłownie każdy aspekt swojego życia. Obecnie jest szczupłym i atrakcyjnym mężczyzną, ma kochającą żonę i dzieci. Jego firma przynosi miliony dolarów zysków rocznie, a on sam zdobył miano niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie doradztwa życiowego, motywacji i psychologii sukcesu.
Robbins w późniejszych latach często zastanawiał się (o czym pisze w swoich książkach), jak to się stało, że on, człowiek, który ukończył tylko szkołę średnią, potrafił doprowadzić do tak radykalnych zmian w swoim życiu? Jak to się stało, że z jego rad korzystają miliony ludzi na całym świecie, wliczając w to grono osoby tak wybitne, jak np. Bill Clinton, Michaił Gorbaczow czy Andre Agassi?
Joe Vitale, jeszcze kilkanaście lat temu bezdomny, poprzez swoje inspirujące doświadczenia osobiste, zdobytą wiedzę i zaraźliwy optymizm oraz energię, wraz ze strategiami, technikami i metodami, które promuje, stał się dla wielu ludzi najważniejszą „zwrotnicą” przestawiającą ich życie na zupełnie nowe tory. Joe jest żywym przykładem działania prawa przyciągania. Pomimo że sam doświadczył losu bezdomnego, przyciągnął do siebie to, o czym marzył, stając się sławnym pisarzem, doradcą i multimilionerem. Teraz z pasją przekazuje tę wiedzę innym.
Jako wielki zwolennik stałego rozwoju i zdobywania wiedzy czerpał wiele z publikacji i doświadczeń takich ludzi, jak Napoleon Hill, P.T. Barnum („Sztuka zdobywania pieniędzy”) czy Wallace D. Wattles (którego publikację „Sztuka wzbogacania się” – „Science of Getting Rich” – uważa się za biblię i pierwowzór filozofii związanej z prawem przyciągania).
Na całym świecie znany jest przede wszystkim jako prekursor „marketingu hipnotycznego”, którego sekrety wyjawia w swoich książkach bijących na świecie rekordy popularności, wygrywając na listach bestsellerów Amazon.com nawet z „Harrym Potterem”!
Korzystając w jakikolwiek sposób z serwisu znajdującego się pod adresem
ZloteMysli.pl lub innych serwisów tworzonych przez Wydawnictwo Złote Myśli,
które odnoszą się do tej strony akceptujesz zasady zawarte w Polityce Prywatności
znajdującej się na niniejszej stronie.
Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w Polityce Prywatności. Każdą osobę
korzystającą w jakikolwiek sposób z serwisów, których administratorem jest Wydawnictwo Złote Myśli
obowiązuje aktualna Polityka Prywatności. Jakiekolwiek wprowadzane zmiany nie wpływają na podstawową zasadę:
nigdy nie sprzedajemy i nie udostępniamy osobom trzecim danych personalnych czy adresowych
klientów/użytkowników Złotych Myśli
.
Zawsze masz prawo do zmiany swoich danych lub usunięcia ich z naszej bazy.
W zależności od rodzaju zapytania, proszę listy wysyłać na poniższe adresy email. Dzięki temu będziemy mogli sprawniej i szybciej udzielić odpowiedzi.
Złote Myśli Sp. z o.o.
ul. Toszecka 102
44-117 Gliwice
tel. (032) 2304691
fax. (032) 4446714
Telefony odbieramy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30-14:30.
Złote Myśli Sp. z o.o.
ul. Toszecka 102
44-117 Gliwice
Kapitał zakładowy: 1.150.000 zł
Sąd Rejonowy w Gliwicach,
X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000295365
NIP: 631-253-46-77
REGON: 240713607